شناخت بیشتر تابلو چلنیوم

فهرست مطلب

تابلو چلنیوم در اصفهان

مباحث تابلو چلنیوم در خصوص تحلیلی بر انواع حروف برجسته چلنیوم و روش ساخت آنها و بررسی قیمت تابلو چلنیوم در اصفهان و در بخش اول به کمک تصاویری از تابلوهای چلنیوم نسبت به شناخت بیشتر آن اقدام انجام داده ایم. مطالب ذکر شده طی سه صفحه خدمتتان ارائه میگردد.
 

 

 

 

حروف برجسته با نور پردازی طیف دار تابلو چلنیوم در اصفهان

 
تابلو چلنیوم 1

اجرای چلنیوم بر روی شبه کامپوزیت (ورق گالوانیزه با رنگ کوره ای که طرح کامپوزیت هم گفته می شود)

تابلو چلنیوم 2

تابلو چلنیوم برای داروخانه واقع در شاهین شهر اصفهان

تابلو چلنیوم 3

اجرای تابلو شرکت فوکا اصفهان

تابلو چلنیوم 4

حروف برجسته چلنیوم قرمز با استروک سفید (تابلو ساز) بر روی باکس هایی به شکل فلش از برجسته پلاستیک با رنگهای پرکاربرد.

تابلو چلنیوم 5

بک گراند کامپوزیت طلائی وتابلو چلنیوم با آینه کاری طلائی و استروک سفید و لبه چلنیوم طلائی اجرا شده برای رستوران از مجموعه هتل خواجو

تابلو چلنیوم 6

ساخت تابلو چلنیوم بیمه دی بصورت ساده و لبه نقره ای که رنگ پلکسی رو فیروزه ای و رنگ سازمانی بیمه دی محسوب می شود

تابلو چلنیوم 7

تابلو فروشگاه موبایل با فونت خاص (لوگو فونت)

تابلو چلنیوم 8

تابلو نصب شده بر روی زمینه ثابت و فیکس شده کامپوزیت.

تابلو چلنیوم 9

تابلو عطر و ادکلن با رویه بنفش و استروک سفید

تابلو چلنیوم 10

تابلوسازی لوازم خانگی (keep)

تابلو چلنیوم 11

تابلو سوپر مارکت بصورت اجرای حروف چلنیوم سفید با استروک به هم پیوسته مشکی بر روی زمینه ای از باکس چلنیوم به رنگ قرمز با لبه های طلائی

تابلو چلنیوم 12

نمونه تابلو پانچی یا اصطلاحا اکریلی که پانچ و سوراخها بر روی آینه طلائی اعمال شده و دارای استروک کرم با نور پردازی زرد هستند

تابلو چلنیوم 13

تابلو چلنیوم اجرای شده در شهرک صنعتی سگزی

تابلو چلنیوم 14

تابلوئی از مجموعه رفاهی تامین اجتماعی استان اصفهان که بصورت چلنیوم با متن اصلی به رنگ آبی سورمه واستروک نازک سفید و با لبه کاری طلائی که بر روی کامپوزیت قابل حمل به رنگ نقره ای اجرا شده است

تابلو چلنیوم 15

وجه متمایز این طرح، نصب استیکر بر روی پلکسی تابلو چلینیوم می باشد

تابلو چلنیوم 16

تابلو طلا فروشی با فونت خاص به رنگ زرد با دو استروک مشکی و سفید که بر روی کامپوزیت مشکی با آب چکان کرم اجرا شده است.

تابلو چلنیوم 17

تابلو چلنیوم کارخانه سنگبری واقع در محمود آباد

تابلو چلنیوم 18

تابلو ترکیبی باکس و متن برای فروشگاه مبل

تابلو چلنیوم 19

تست روشنائی تابلوچلنیوم در کارگاه برای یک تریا آبمیوه واقع در اصفهان که با فونت نستعلیق شکسته  و بر روی زمینه چوب اجرا شده است.

تابلو چلنیوم 21

 تمرکز اصلی این تابلوچلنیوم نام موسسه است که بر روی نمای چوب اجرا شده است. فونت خاص و قرار دادن ساعت به مفهوم زمان بجای نقطه نون کار متمایزی را خلق کرده است.

تابلو چلنیوم 22

اجرای حروف چلنیوم فروشگاه لبنیات بر روی نمای سنگ ساختمان

تابلو چلنیوم 24

نمونه تابلو لوازم خانگی keep

تابلو چلنیوم 25

باکس چلنیوم لوگو خودروها برای تعویض روغنی

تابلو چلنیوم 26

اجرای باکس نماد یا لوگو بر روی نمای چوب

تابلو چلنیوم 27

اجرای حروف برجسته چلنیوم بر روی تابلو فلکسی

تابلو چلنیوم 29

اجرای حروف چلنیوم بر روی نمای کامپوزیت با طرح منحنی در دو نمای روز و شب قابل مشاهد است

تابلو چلنیوم 30

نمونه کار حروف برجسته چلنیوم از نمای نزدیک

تابلو چلنیوم 31

نمونه هایی از حروف برجسته با فونت خاص 

تابلو چلنیوم 32

برخی از تابلوهای اجرا شده در سال 96

تابلو چلنیوم 33

ساخت تابلو بر روی کلاف آهنی بصورت منحنی

تابلو چلنیوم 34

ساخت و نصب تابلو سه کاج (باغ رستوران) در خیابان بسیج اصفهان


 
  

 
مباحث تابلو چلنیوم در سه صفحه خدمتتان ارائه میگردد که در انتهای هرصفحه با کلیک بر کلمات قبلی و بعدی و یا از فهرصت مطالب موجود در صفحه می توانید هر سه مطلب را مشاهد کنید.

تابلو چلنیوم در اصفهان

تابلو چلنیوم از زیباترین و در عین حال مستحکم ترین تابلوهای تبلیغاتی به شمار می روند. گروه تبلیغاتی رسا در خصوص انواع حروف برجسته و آشنایی با روش طراحی و ساخت آنها اقدام به تهیه تصاویر گرافیکی نموده تا علاوه بر تحلیل و بررسی آنها به شناخت و تعاریف مشترکی نیز دست پیدا کنیم. 

چلنیوم پانچی

چلنیوم پانچی (اکریلی، ستاره ای)

مولفه های آن به ترتیب عبارتند از:

پلکسی نارنجی رنگ که پانچ یا به عبارتی سوراخ های منظمی بر روی آن ایجاد شده وعامل اصلی تعدد نام و تفاوت روش اجرا با چلنیوم ساده در این است که جلوه بصری خاصی را ایجاد میکند.

استروک یا حاشیه به رنگ سورمه ای که بصورت توخالی اجرا شده.

لبه کاری حروف از چلنیوم نقره ای ساده و در نهایت پی وی سی و ال ای دی برای زیر سازی و روشنائی آن 


چلنیوم ساید لابت

چلنیوم ساید لایت با حروف وکیومی 

مولفه های آن عبارتند از:

پلکسی وکیوم شده سبز رنگ

چلنیوم ساید لایت به رنگ طلائی. ساید به معنی بغل و لایت به مفهوم نور است و چون نور از منافذ تعبیه شده در این نوع لبه ها قابلیت عبور دارد ساید لایت یا بغل نور گفته می شود. حفره ها و برش این نوع لبه بسیار متنوع هستند و نامهای مختلفی نیز دارند.

 در نهایت پی وی سی و ال ای دی برای زیر سازی و روشنائی آن 

 برای مشاهده نمونه کارهای اجرا شده ساید لایت، کریستالی و پانچی اینجا کلیک کنید.

 


چلنیوم استروک دار

چلنیوم با استروک

تنها تفاوت آن با چلنیوم ساده وجود استروک می باشد. مولفه های آن به ترتیب عبارتند از پلکسی قرمز، استروک مشکی، چلنیوم ساده طلائی و در انتها زیر سازی و ال ای دی


کریستالی

حروف برجسته کریستالی

مولفه های آن به ترتیب عبارتند از:

پلکسی شفاف به رنگ زرد که بلورهای کریستالی مطابق تصویر بر هر دو طرف آن چسبانده شد است. پلکسی این حروف حتما لباید شفاف باشند ولی میتوان از شفاف رنگی استفاده کرد. بلورهای کریستالی هم بصورت بی رنگ و هم با تنوع رنگی مختلف وجود دارد.

لبه کاری آن با چلنیوم به رنگ آبی و در انتها زیر سازی و نور ال ای دیدر ادامه طبق شماره های موجود در تصویر زیر به بررسی دقیق تر تابلو چلنیوم و دیگر حروف برجسته می پردازیم .

نمونه برجسته چلنیوم با حاشیه

 

حروف برجسته

شماره یک تصویر؛ اصلی ترین نمای تابلو را نمایش می دهد که عموما از پلکسی اکرلیک 3 میل است. لازم به ذکر است آینه طلائی و نقره ای دو میل بوده و برای کارهای بزرگ که عرض قلم آن بیشتر از 30 سانت هست توصیه میگردد برای اصطحکام بیشتر از پلکسی 4 میل استفاده شود.

بجز حروف کریستالی که از پلکسی شفاف استفاده می شود در مابقی موارد پلکسی غیر شفاف رنگی با قابلیت انتشار نور استفاده می شود. همانطور که در مطالب فوق اشاره شد حروف پانچی و وکیومی با تغییر وضعیت در این لایه ساخته شده اند. 

نکته: در حروف برجسته فلز لایه روِ عموما از فلز استیل (طلائی و نقره ای) وگالوانیزه اجرا می گردد  و لازم است لبه آنها نیز از همان جنس لایه رو باشد. 

شماره دو تصویر؛ لایه دوبل، استروک یا به عبارتی حاشیه که به صورتهای مختلفی از برش ورق پلکسی اجرا می شود را نمایش می دهد. در تصویر فوق نمونه توخالی از استروک را مشاهد می کنید.

نکته1: در اغلب موارد لایه استروک یا همان حاشیه در زیر لایه اصلی قرار میگیرد ولی برخی موارد که ترکیب رنگ استروک با لایه رو ممانعتی از نظر رنگ و نور پردازی ایجاد نمی کند مانند آینه طلائی و نقره ای و یا پلکسی مشکی میتوان لایه استروک را بر روی لایه اولی چسباند. 

نکته 2: لایه دوبل حتما مثل تصویر فوق حتما نباید اطراف حروف باشد بلکه به اشکال مختلفی میتواند بر روی لایه اصلی اعمال گردد که در این صورت اصطلاحا پترن بجای استروک گفته میشود. 

6

نکته 3: بهترین ابزار برای برش ورق پلکسی دستگاه لیزر هست که بدون کوچکترین خطا طبق طرح و در ظریف ترین حالت ممکنه عملیات برش را انجام می دهد. البته بصورت دستی  با دستگاه اره فکی از روی الگو (پلات طرح) نیز قابلیت اجرا دارد که البته ظرافت  کمتری خواهد داشت. 

نکته 4: برای مدیریت هزینه ساخت چلنیوم می توان استروک یا همان حاشیه را از برش برچسب روز رنگ اجرا کرد.

شماره سه تصویر؛ لبه کاری حروف که عموما با چهار نوع متریال انجام میشود را نمایش می دهد. لبه چلنیوم ساده، انواع مختلف چلنیوم ساید لایت و لبه پلاستیک (برای حروف برجسته پلاستیک) و نهایتا برای حروف برجسته فلز، لبه هایی از همان متریال فلز که لایه رو را کار کرده ایم، مورد استفاده قرار می گیرد.

لازم به ذکر است لبه های متفرقه دیگری مانند لترمکس یا لبه سوئدی و لبه هندی هم وجود دارند که چون تفاوت چندانی ندارند و از طرفی خیلی کم مورد استفاده قرار میگیرند به آنها نخواهیم پرداخت.

شماره چهار تصویر؛ شاهد ال ای دی کشی هستیم که عموما برروی پی وی سی 8 یا 10 میل انجام می شود. درصورتی که  بخواهیم نور قابلیت انتشار به پشت نیز داشته باشد به دو صورت می توان اقدام کرد اولین روش این است که علاوه بر نصب ال ای دی بر روی pvc باید در پشت آن هم ال ای دی نصب گردد. در روش دیگر برای زیر سازی از ورق دوغی با یک سری ال ای دی استفاده می شودو نور از ورق دوغی به پشت نیز تابیده می شود. به نور پردازی پشت حروف، نور مخفی یا نوربک هم گفته می شود.

شماره پنج تصویر؛ یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت تابلو چلنیوم که عرض قلم اطلاق می شود را نمایش می دهد. عرض قلم مناسب، پارامتر مهمی برای ساخت تابلو محسوب میشود که در این خصوص از شما دعوت میکنم مقاله فونت در صنعت ساخت تابلو را هم مطالعه نمائید.

بازدید کنندگانی که علاقه مند به یادگیری ساخت تابلو چلنیوم هستند دعوت میکنیم گالری فیلمهای آموزشی را ملاحظه نمایند. 

 


 
مباحث تابلو چلنیوم در سه صفحه خدمتتان ارائه میگردد که در انتهای هرصفحه با کلیک بر کلمات قبلی و بعدی و یا از فهرصت مطالب موجود در صفحه می توانید هر سه مطلب را مشاهد کنید.

 

قیمت تابلو چلنیوم 

یکی از مکرر ترین سوالات در خصوص بر آورد هزینه تابلو حروف برجسته و خصوصا حروف برجسته چلنیوم می باشد. در این بخش به تخمین قیمت آن خواهیم پرداخت. محاسبه قیمت برحسب متر محیط حروف خواهد بود. بطور معمول یک متر طول نوشته (یعنی از ابتدای نوشته تا انتهای نوشته یک متر باشد) از نظر محیطی و بصورت تجربی برای نوشته فارسی نزدیک به 6 الی7 متر محیط (و برای حروف انگلیسی 7 الی 8 متر محیط) خواهد شد. هر متر محيط  تابلو چلنيوم ساده  حدود 150 هزار تومان فاكتور می گردد (سال 98) بنابراين برای تخمين هزينه بطور تقريبی مي توان گفت :هر متر نوشته حدود نه صد هزار تومان خواهد شد. از پارامترهای مهمی که باعث افزایش قیمت حروف برجسته میشود باید به عرض قلم حروف، روش نورپردازی (تک رنگ، فول رنگ)، نوع و تعداد استروک (استروک  با آینه گرانتر هست) و نوع لبه چلنیوم (ساده، سایدلایت، لترمکس) می توان اشاره کرد ولی تاکید می کنم ما در اینجا فقط قصد داریم حدود قیمت یک تابلو چلنیوم را تخمین بزنیم.

 بعنوان مثال می خواهیم یک تابلو شبیه تصویرزیر در ابعاد 3 متر در 1 متر داشته باشیم و حدود قیمت را محاسبه کنیم

tkhmin1

در صورتی که زمینه تابلو از قبل آماده نباشد یک هزینه بکگراند خواهیم داشت و برای تخمین قیمت هزینه بکگراند هر متر مربع را سیصد هزار تومان در نظر میگیریم که در تابلو فوق 3 متر مربع و بعبارتی 900 هزار تومان خواهد شد. البته می دانیم اجرا زمینه با تنوع چوب (روس، ترموود) و انواع کامپوزیت (معمولی، نانو وطرح خاص) یا کلاف با قوطی فلزی یا لوله استیل و یا دیگر بکگراندهای متفرقه هزینه متفاوتی خواهد داشت ولی هدف ما در اینجا فقط  تخمین حدود قیمت است. برای هزینه حروف طبق گفته های بالا هر مترطول نوشته حدود 800 هزار تومان خواهد بود و در طرح پیش فرض تقریبا  دو خط نوشته و هر خط حدود 3 متراست ینابراین  جمع دوخط 6 متر میگردد و 6 متر را در 800 هزار تومان که ضرب کنیم تخمین قیمت حروف چهار میلیون و هشتصد خواهد شد.

 

 قیمت همکاری تابلو چلنیوم به شرح زیر خواهد بود

قیمت حروف چلنیوم بدون نور و ساده را بعنوان قیمت پایه در نظر بگیرید و سپس با افزودن هر آپشن قیمت آنرا به  قیمت پایه اضافه نمائید.

حروف ساده شامل : طلق پلکسی تایوانی تک رنگ 3 میل + لبه نقره ای ساده + Pvc 10 mil و بدون نور می باشد.

قیمت پایه حروف چلنیوم ساده 75 هزار تومان
قیمت دوبل کردن با پلکسی 25 هزار تومان
قیمت دوبل کردن ورق طلایی 30 هزار تومان
قیمت دوبل کردن با استیل 45 هزار تومان
قیمت دوبل استیکر 10 هزار تومان

قیمت پانچ کردن لبه چلنیوم 3 هزار تومان
هزینه تغییر رنگ لبه چلنیوم 3 هزار تومان

هزینه پانچ کردن طلق پلکسی 8 هزار تومان
هزینه کریستال ریختن داخل حروف 25 هزار تومان

چاپ لمینت و نصب استیکر متر مربع 100 هزار تومان

مبنای محاسبه قیمت برای هر ورق پلکسی گلاس 120*180 سانتی متر 25 متر محیط می باشد.
در صورت مصرف بیشتر ورق، هزینه پلکسی ها و پی وی سی جداگانه فاکتور میگردد.
هزینه اضافه ورق پلکسی تک لایه و پی وی سی برگی 800 هزار تومان
هزینه اضافه ورق پلکسی دوبل و پی وی سی 1.350.000 ملیون تومان
هزینه اضافه ورق پلکسی دوبل طلایی آینه ای 1.500.000 ملیون تومان

هزینه نور :

اس ام دی   4040  : بصورت عددی 1600 تومان یا متری  30هزار تومان 

اس ام دی  چیپ 5054 با دو سال گارانتی : بصورت عددی 1800 تومان یا متری 40 هزار تومان 

هزینه برخی دیگر از حروف برجسته

قیمت حروف برجسته استیل 70 هزار تومان

قیمت حروف برجسته فلز گالوانیزه  45 هزار تومان

قیمت حروف برجسته پلاستیک 80 هزار تومان

قیمت حروف لاس وگاسی بدون نوز 100 هزار تومان

جهت دریافت پیش فاکتور حروف های خود فایل کرل شده همراه با توضیحات داخل فایل برای ما ارسال نمایید.

لازم به ذکر است از دیدگاه ما همکار به فردی اطلاق می گردد که طراحی تابلو  را در کرل انجام داده باشد و از رنگ و روش ساخت آن کاملا مطلع باشد.

نگاهی به تاریخچه حروف برجسته

انتها تاريخچه تابلوهای حروف برجسته را مرور می کنیم و پیشنهاد می کنیم برای داشتن اطلاعات تخصصی تر با کلیک بر روی نام آنها به بخش تخصصی آن مطلب مراجعه نمائید. قدیمی ترین نمونه حروف برجسته، تابلو حروف برجسته فلز می باشد (كه قابليت انتشار نور را ندارد) بعد از آن تابلو برجسته نئون پلاستيك می باشد كه به خاطرنورپردازی نامناسب نئون  خرابی های زیادی آن، منسوخ شد و جای خود را به تابلو حروف برجسته پلاستيك  با  نورپردازی ال ای دی (led) یا (smd) آمد و در ادامه تابلو حروف برجسته چلنيوم به بازار تابلو تبليغاتی راه پيدا كرد که با داشتن تنوع فراوان در متریال، روش اجرا و نور پردازی (کریستالی، پانچی، اکریلی، لترمکس، ساید لایت ولاس وگاسی) نسل جدیدی از حروف برجسته  به بازار راه پیدا کرد.

 


باتشکر ازشما دوست گرامی امیدواریم مطالب فوق مورد رضایت شما قرار گرفته باشد ،برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با شماره 09131680370 تماس حاصل نمائید.