تابلو روان یا نمایشگرهای دیجیتالی

همگام با پیشرفت تکنولوژی پا به عرصه تبلیغات گذاشته است و کاربرد این تابلو ها در سردرب فروشگاه ها ،پمپ بنزین ها ،مغازه ها ،سالن های ورزشی ، فرود گاه ها ، سالن های انتظار بیمارستانها ودر مانگاه ها ودر فضای داخلی نمایشگاه ها یه کار برده می شود . گروه تبلیغاتی رسا گرافیک نیز از این غافله عقب نمانده و در تولید وساخت این نوع تابلوها فعالیت می نماید.

انواع تابلو و نمایشگرهای روان:

الف) تک رنگ (قرمز ،سفید، آبی، زرد ،سبز، بنفش)
ب) سه رنگ (منسوخ شده)
ج) هفت رنگ (منسوخ شده)
 د)  فول کالر(دارای تنوع های مختلف در کیفیت)

نکات فنی

این نمونه از تابلوها (تابلوهای روان ) در کشور ما به طور عمده به دو صورت وارداتی و ساخت ایران عرضه می گردید که به مرور زمان نمونه ایرانی به خاطر کیفیت پائین آن از عرصه تولید خارج گردید.

برای انتخاب یک تابلو نمایشگر خوب به موارد ذیل توجه می کنیم:

1)تراکم  ال ای دی(LED ): تراکم ال ای دی اصطلاحا با واحد پیکسل بیان می گردد و منظور فاصله بین دو LED می باشد(این نکته فقط برای تابلو های فول کالر اهمیت دارد چرا که در تمامی تابلوهای تک رنک فاصله بین ال ای دی ها 10 میل هستند که اصطلاحا P10 گفته میشود) .

2)نوع برد: نوع برد به کار برده شده برای مداری که LED ها بر روی آن نصب شده (متالیزه بودن و دارای چاپ سبز بودن از مزایای نمونه های برد خوب می باشد).

3)دارا بودن ابروئی مرغوب (سایه بان برای LEDها).

4)برد کنترل خوب و کاربردی.

5)طریقه ولتاژ رسانی به LEDها :که به دو صورت استاتیک (ولتاژ مستقیم به دو سر LED) و رفرشی (متناوبي بودن ولتاژ بين چند سطر يا ستون) می باشد که خود حالت رفرشی به سه دسته 1/4و 1/8و 1/16 تقسیم می گردد.بدیهی است که هر چه ولتاژ بیشتری به LED ها برسد شدت نور بیشتری خواهند داشت.بنابراين استايك از رفرش و به ترتيب 1/4 از 1/8 و1/16 شدت نور بيشتري خواهد داشت.

6) میزان شدت نور ال ای دی ها :با واحد mcd اندازه گیری م یشود و بیشتر برای تابلو های تمام رنگی (full color)همیت دارد.

 نکته آخر اینکه یک طراحی خوب برای  متن و انیمیشن تابلو می تواند امتیاز و وجه تمایز بین تابلوهای هم رده به حساب آید 

آموزش ساخت تابلو روان 

 ساخت و مونتاژ تابلوهای وارداتی نیاز به تخصص خاصی نمی باشد و هر شخصی با کمی تجربه الکترونیک و آشنائی با کامپیوتر می تواند ساخت این نوع تابلوها را تجربه کند .گروه تبليغاتي رسا گرافيك با كمك تصاوير، آموزشي را ارائه داده كه مي توانيد از اين منبع نيز استفاده نمائيد.

http://www.aparat.com/video/video/embed/videohash/28ZvF/vt/frame

 برای آشنایی و ساخت تابلو روان به سایت زیر نیزمیتوانید مراجعه فرمایید.

http://www.kiasell.com/instruction1.html

دیگر سایتهای مفید:

http://www.sepehrsanat.ir/

www.aratex.ir

تلویزیون شهری

تلویزیونهای LED غول پیکر و یا به عبارتی تلویزیون شهری ال ای دی قابلیت نمایش فیلم و عکس با کلیه فرمت های تصویر اعم از jpg, gif, tiff, mpeg, vob, flv و غیره را دارا می باشند. این مدل از تلویزیون شهری که اصطلاحاً  به تابلوهای " فول کالر " (LED OUTDOOR FULL COLOR DISPLAY  ) معروف هستند با ترکیبی از ال-ای-دی های آبی , سبز و قرمز امکان نمایش بیش از ١٦/٨ میلیون رنگ را فراهم می کنند.

 ساختار تلویزیون شهری فول کالر به صورت ماژولار است بدین ترتیب که با در کنار هم قرار گرفتن ماژول ها کابینت ها و با کنار هم گذاشتن کابینت ها نمایشگر تکمیل می گردد.

تفاوت عمده تلویزیون های شهری با یکدیگر – به غیر از کشور و شرکت سازنده ی آنها – در تراکم تصویر آنهاست که اصطلاحا به آن دات پیچ (DOT PITCH) می گویند که در واقع نمایانگر فاصله دو ال ای دی از یکدیگر می باشد. مسلما هرچه این فاصله کمتر باشد تراکم تصویر (resolution) بالاتر باشد تصویر نمایش داده شده با کیفیت تر خواهد بود.  تلویزیون شهری با دات پیچ P31, P25, P20, P18, 16, P14, P12, P10 قابل ارائه می باشند که انتخاب دات پیچ به هدف استفاده از تلویزیون شهری و میزان  هزینه در نظر گرفته شده بستگی دارد.

 

باتشکر ازشما دوست گرامی امیدواریم مطالب فوق مورد رضایت شما قرار گرفته باشد ،برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با شماره 09131680370 تماس حاصل نمائید.

برای رویت نمونه های بیشتر اینجا کلیک کنید