انتخاب تابلو مغازه

 مقدمه :
 جذب مشتری و بازاریابی یکی از مهمترین اهداف هر کسب و کاری می باشد و تبلیغات یکی از راه های جذب بازار است که در این میان تبلیغات محیطی  و تابلوسازی یکی از مهم ترین ارکان آن محسوب می گردد. یک تابلو خوب باید دواصل مهم که عبارتند از: اطلاع رسانی  وبرند سازی را در خود داشته باشد.

1 ) اطلاع رسانی

مهمترین وظیفه تابلو تبلیغاتی، اطلاع رسانی به مخاطب و بازار هدفی است که  از بین تمامی رهگذران و عابرین پیاده  جذب می نماید بنابراین باید به گونه ای طراحی و اجرا گردد تا همه اقشار بتوانند به راحتی از ماهیت وجودی آن واحد تجاری یا اداری مطلع شوند.

اطلاع رسانی در تبلیغات محیطی از طریق قوای دیداری میسر می گردد  و علاوه بر رنگ آمیزی ، مطالب و اجزا دیگر تشکیل دهنده آن می تواند در ایجاد جلب توجه و رساندن پیام به مخاطب موثر باشد.بارزترین پیام هر تابلو ، پیام حاصل از متن و تصویر است. 

جهت انتخاب بهترین رنگ برای تابلو تبلیغاتی دعوت میکنیم این مقاله را هم مطالعه نمائید.

پیام متنی و تصویری

با انتخاب کارشناسی شده متن و تصویر  می توانید گام مهمی در جهت داشتن یک تابلو خوب و  متناسب با  فضای داخلی و نوع کسب و کارتان بردارید . برای این انتخاب باید پارامترهایی مانند تعین بازار هدف ، مبحث روانی پیام و فرهنگ عمومی مردم و در کارهای بزرگ شرکتی فراونی و تعداد مناسب و متناسب با هزینه را هم بررسی نمود.

علاوه بر استفاده از نظرات کارشناسان ما در خصوص انتخاب پیام متنی و تصویری مناسب میتوانید مطلب فونت در تابلو سازی را نیز مطالعه نماید

برند سازی

یک تابلو خوب علاوه بر اطلاع رسانی و در نهایت جذب مشتری و بازاریابی می تواند در برند نمودن آن حرفه نیز نقش مهمی ایفا نماید و برای این مهم باید چند پارامتر را لحاظ نمود : 1) طراحی و استفاده از لوگو فونت و لوگو سازمانی2) انتخاب رنگ سازمانی و رعایت کردن آن در تمامی ارواق اداری ، تبلیغاتی  وتابلو سردرب موسسه یا فروشگاه

از مهمترین موارد قابل توجه برای انتخاب تابلو تبلیغاتی نوع و روش اجرا آن خواهد بود که عواملی مانند  مقدار بوجه تبلیغاتی شما میتواند تاثیرگذار باشد.پر واضح خواهد بود که در صورت توان مالی هرچه تابلو شکیل تر به روزتر و جذاب تر باشد تاثیر آن در روند برند سازی سریعتر خواهد بود.

برای تکمیل  این مبحث پیشنهاد میکنیم علاوه بر مقاله عوامل موثر بر زیبایی تابلو مقاله بررسی قیمت خدمات تابلو سازی  را هم مطالعه نماید