تابلو برجسته چلنیوم 

تابلو برجسته چلنیوم همانند تابلوهای برجسته پلاستیک است ، که شامل يك رويه و يك لبه مي باشد که در هر دو  نمونه از رویه پلاستیک اکرولیک استفاده شده ولی در لبه کاری تابلو چلینیوم بجای پلاستیک از جنسی که شباهت زیادی به آلومینیوم دارد وازاستیل براق تر است که مورد استقبال عموم نیز قرار گرفته است. نور پردازی تابلو چلنیوم توسط led  و (ال ای دی )در رنگهای مختلف انجام می شود که طول عمر مناسبی دارند.

آموزش ساخت تابلو برجسته چلنیوم

1)ابتدا باید طرحی را که قصد برجسته کردن آن را داریم  آماده نمائیم . در بیشتر مواقع طرح مورد نظر متن نوشته یا آرم و لوگو می باشد که توسط طراح و معمولا با نرم افزار کورل دراو(coreldraw) طراحی می شود.

2)هر تابلو برجسته یک رویه و یک لبه نیاز دارد. تابلو چلنیوم رویه آن از ورق پلاستیک 3 میل آکرولیک تشکیل شده که به وسیله  دستگاه لیزر یا سی ان سی (cnc) طرح رویه را (که قبلا توسط طراح در گام اول آماده شده) برش می دهند.

3)برای لبه کاری (چلينيوم هاي موجود در ایران در چند رنگ طلائی و نقره ای و مشكي با عرض 11cmو 9 و7 می باشند )  توسط استادکار، این لبه به دور طرح رويه (كه در گام دوم توسط ليزر برش خورده ) متصل می گردد.

4)نور پردازی داخل تابلو چلینیوم توسط ال ای دی (led) صورت می گیرد و معمولا بر روی ورق ( pvc (10 mil نصب می گردد که اصطلاحا زیر سازی گفته می شود .لازم به ذكر است زير سازي نور ال اي دي مورد نظرمي باشد نه زير سازي كل تابلو كه همانطور كه گفته خواهد شد زير سازي كل تابلو را با  كامپوزيت يا نماي چوب توصيه مي كنيم.

نکات فنی تابلو چلنیوم

1) ورق پلاستیک که به عنوان رویه ،کار می شود باید حتما آکرولیک بوده تا در تابش نور تغییر رنگ و حالت ندهد و پیشنهاد گروه تبلیغاتی رسا گرافیک مارکهای تایوانی چوچن و  ریچانگ و یا مارک معروف به سه خط میباشد.

2)لبه های کار شده بهتر است از کارخانه های معروف تهیه گردد و از به کار بردن لبه های دست ساز خودداری گردد. و پیشنهاد گروه تبلیغاتی رسا گرافیک برای لبه تابلو برجسته  مارکهای آلوباند تایوان و یا آلوراپی اسپانیا می باشد.

3) برای نور پردازی بهتر است از led های smd که به دو صورت نوارژله ای و یا بصورت لقمه ای موجود است استفاد شود. واز led های معمولی که بصورت شاخه های 24 تایی میباشد استفاد نگردد.

4)بهترین زمینه برای این دسته از تابلوهای برجسته نماهای کامپوزیت  يا نماي چوب می باشد.

5)بهترین نمونه آدابتور (ترانس 12v) از نوع صنعتی می باشد و تقریبا برای هر 1000 led ،   چهل وپنج (45)وات نیاز دارد(12V,4A)

6)هرگاه علاوه بر نور پردازی داخل برجسته ،پشت کار را نیز نورپردازی کنند و هنگام نصب ،حروف را بوسیله اسپیس با فاصله چند سانتی نسبت به زمینه قرار دهند، نور پشت کار به زمینه تابیده شده و اصطلاحا نور اندریک گفته می شود ،در این روش پیشنهاد می شود حدالمقدوراز زمینه های روشن استفاده گردد تا نورپردازی به زمینه ،جلوه بیشتری بدهد.

7) برای زیبائی و جذابیت بیشتر میتوان لایه ی رو را از ترکیب دو یا چند رنگ انتخاب نمود که اصطلاحا استروک می گویند و این کار را را یا با چسباندن برچسبهای استیکر و یا به وسیله چسباندن یک ورق بر رو یا زیر لایه اول انجام می دهند .

باتشکر ازشما دوست گرامی امیدواریم مطالب فوق مورد رضایت شما قرار گرفته باشد ،برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با شماره 09131680370 تماس حاصل نمائید.

 برای دیدن نمونه تابلو چلنیوم اینجا کلیک کنید