سایر تابلوهای تبلیغاتی

دسته ای دیگر از تابلوهای تبلیغاتی هستند که با نامهای مختلفی از قبیل تابلوهای (لوگوئی ، تندیسی ، آلوپلکسی ، لیزری  ، پانتوگراف و لپ تاپی )بین سازندگان آنها معرفی میگردند.نامهای مختلف این دسته تابلوها بدلیل تنوع آنهاست که از تنوع نور پردازی و تنوع رنگ و جنس مصرفی (برچسب،پلکسی و کامپوزیت ،چوب و...) و سلیقه های اجرائی حاصل شده است.

شرح ساخت

این تابلوها بیشتر در محیط نرم افزای کورل طراحی میگردد و بوسیله دستگاه لیزر حکاکی و برشهای مورد نیاز بر روی متریال مورد نظر اعمال میگردد و سپس با چسبهای مخصوص(معروف به ۱۲۳ یا کلرو فرم) قطعات برش خورده طبق طرح به هم متصل میگردد و در نهایت بوسیله ال ای دی و طبق سلیقه سازنده نور پردازی میگردد.پیشنهاد ما برای نور پردازی بوسله ال ای دی (led) های لقمه ای ۵۰ در۵۰ ساخت کره می باشد.

  شرح ساخت آلوپلکسی

این تابلوها از ورق های کامپوزیت و برش سی ان سی ساخته می شود ابتدا نوشته یا طرح وکتور(طرح هایی که به صورت خطی اند)را در محیط نرم افزاری coreldraw (یا هر نرم افزار خطی دیگر) طراحی می نمایند سپس طرح توسط دستگاه سی ان سی برش خورده ،حال در جاهای برش خورده از متریال طلق پلکسی و به رنگ های دلخواه برپشت صفحه کامپوزیت چسبیده و متصل می گردد . کامپوزیتی که طرح برروی آن اعمال شده را برروی چهارچوبی ساخته شده از پروفیل نصب می نمایند و درون این چهارچوب را با مهتابی یا ال ای دی نورپردازی می نمایند و درنهایت اطراف چهارچوب مذکور را به وسیله کاور می بندند تا از اتلاف نور جلوگیری شود.

 شرح ساخت لايت برد

تابلوهاي لايت برد به مفهوم تخته روشن مي باشد و متشكل است از يك ورق شفاف اكروليك كه بهتر است ضخامت آن بيشتر از سه ميل باشد و يك رشته ال اي دي نواري و بلاخره يك قاب و يك ماژيك فسفري(بجاي ماژيك ميتوان طرح ثابتي را با ليزر حكاكي نمود) روش كار به اين قرار خواهد بود  كه  نور،  نوار ال اي دي رابه صورت عمودي به ضخامت ورق مي تابانيم و هر چه ضخامت ورق بيشتر باشد كيفيت نور پردازي و كار بهتر خواهد شد.مي توان بجاي نوار ال اي دي تك رنگ از نوارهاي ال اي دي هفت رنگ نيز استفاده كرد كه تاثير زيادي در جذاب تر شدن كار خواهد داشت. سپس ورق و نوار ال اي دي را درون قابي قرار ميدهيم نوع قاب تاثيري بركيفيت كار نخواهد داشت و تنها نماي ظاهري تابلو را زيبا مي كنيم.حال كار آمادست تا با ماژيك فسفري بر روي ورق طرحي را اعمال كنيم.

باتشکر ازشما دوست گرامی امیدواریم مطالب فوق مورد رضایت شما قرار گرفته باشد ،برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با شماره 09131680370 تماس حاصل نمائید.

برای رویت نمونه این نوع تابلوها اینجا کلیک کنید

تابلو سازی