نمای کامپوزیت و چوب برای تابلو(تابلو برجسته چلنیوم ،پلاستیک ،فلزوغیره )

نمای ظاهری ساختمان همواره از اهمیت زیادی نزد ساکنان، مالکان، سازندگان ساختمان ها و شهرداری های شهر ها برخوردار است. به یقین می توان گفت که نمای ساختمان یکی از اصلی ترین معیارهای سنجش کیفیت یک ساختمان از نظر بازدید کنندگان آن می باشد. فضای بصری هر شهر با نمای ساختمان های ساخته شده در آن شهر رابطه مستقیم دارد و از این رو است که شهرداری های شهر های بزرگ همواره به  نمای ساختمان توجه ویژه ای دارند. 

امروزه طراحان و مجریان نمای ساختمان از مواد و مصالح گوناگونی جهت طراحی نمای ساختمان ها استفاده می نمایند که از آن جمله می توان به انواع مختلف سنگهای ساختمانی، سیمان، رنگ های نما و نمای چوب و نمای کامپوزیت اشاره نمود. واضح است که نمای یک فروشگاه یا مغازه یا هر موسسه در قضاوت مراجعین به آن واحد تاثیر گذار خواهد بود و در حیطه تبلیغات نیز یکی از مهمترین موارد قابل توجه مشاوران طراحی وکسب و پیشه خواهد بود و برای داشتن یک تابلو با توجه بصری قابل قبول حتما نمای بک گراند و زمینه تابلو باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

نمای کامپوزیت

 کامپوزیت یکی از جدید ترین نماهای موجود در صنعت ساختمان می باشد  که به دلیل زیبایی و مزایای منحصر به فرد طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است.که این جذابیت  موجب گردیده تا در صنعت تبلیغات نیز مورد توجه قرار گیرد و برای نمای زیرین تابلوهای تبلیغاتی، مورد استفاده قرار گیرد.

 نمای چوب

چوب از دیگر نماهای جدید به حساب می آید و برای کارهای کلاسیک می توان استفاده نمود.نماهای اجرا شده با چوب  متناسب با نوع چوب بکار رفته در نما به سه دسته تقسیم می گردد:

1)چوبهای ترمو

2)چوبهای روسی

3)چوبهای مصنوعی

انتخاب نوع چوب متناسب با هزینه و سلیقه مشتری خواهد بود.چوب ترمو با تکنولوژی ساخت منحصر به فرد آن که اصطلاحا رنگ کوره ای می گویند از نظر کیفیت نیز منحصر بفرد می باشد چراکه در شرایط جوی و آب وهوایی مختلف کیفیت خود را حفظ خواهد کرد واز لحاظ قیمتی نیز بیشترین قیمت را داراست. چوب های روسی و چوب مصنوعی از لحاظ قیمتی هم ردیف هستند ولی از نظر کیفی متفاوت هستند.چوب های روسی را می توان با رنگ سیلر کیلر برای فضاهای داخلی و با شاپن و روغن برزک برای فضاهای خارجی رنگ آمیزی نمود تا از لحاظ استحکام و زیبائی به چوبهای ترمو نزدیک گردد. 

 مقایسه نمای چوب و کامپوزیت

تنوع رنگی کامپوزیت زیاد بوده و می توان از ترکیب رنگها به نمای جیغ و شاد دست یافت ولی در نمای چوب همانطور که گفته شد برای کارهای سنگین و به عبارتی کلاسیک مناسب خواهد بود.

برای هر دو دسته نمای چوب و کامپوزیت تنوع برند سازنده نیز وجود دارد و برای نمای چوب باید حتما از چوب با کیفیت و مناسب استفاده گردد تا در سرما،گرما وباد و باران فرسوده نگردد.کامپوزیت از دو لایه آلومینیوم که مابین این دو لایه مواد لاستیکی قرار دارد تشکیل شده و به همین دلیل از استحکام مناسب و طول عمر خوبی بهره مند می باشد.  

دوستانی که تمایل دارند اطلاعات بیشتری در خصوص نکات فنی کامپوزیت  داشته باشند دعوت میکنیم به سایت آکام گستر کیش  مراجعه و یا اینجا کلیک نمایند . http://agk-co.ir

 

 

 

15

18

 

19

 

21

 

36

 

43

 

  باتشکر ازشما دوست گرامی امیدواریم مطالب فوق مورد رضایت شما قرار گرفته باشد ،برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با شماره 09131680370 تماس حاصل نمائید.

 

 

نوشتن دیدگاه