تابلو های حروف برجسته(چلنیوم ، پلاستیک و فلز استیل و گالوانیزه)

 این نوع تابلوها با اينكه از نظر هزينه بالاتر از led و فلكسي مي باشند ولی با توجه به  زيبائي وشكيل بودن  و مواردي از قبيل حجيم بودن ،قابليت نور پردازي با ال اي دي(smd)،كم مصرف بودن انرژي و در نهايت استحكام مناسب آن از  استقبال عمومي زیادی برخوردار شده است. 

بيشتر اين تابلوها بر سردرب مغازه،فروشگاهها ،سازمانها، وشركتها مورد استفاده قرار مي گيرد هرچند گاهي براي دكوراسيون داخلي نيز استفاده مي گردد. بهترين زمينه براي نصب تابلوهاي حروف برجسته زمينه كامپوزيت و چوب مي باشد. و البته با زمینه های متفرقه دیگر نیز قابلیت اجراخواهند داشت ،از جمله زمینه فلکسی و نماي خود ساختمان(سنگ، آجر و غیره) .از نماهای بک گراند دیگر حروف برجسته میتوان به نمای پولکی و نمای تیوپ های دیجیتالی اشاره کرد که جدیدا برای ایجاد جلب توجه بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد.

در ادامه نمونه کار های حروف برجسته را با توضیح مختصری ملاحظه خواهید کرد

 تابلو برجسته

تصویر فوق ترکیب حروف برجسته فلز استیل با برجسته پلاستیک می باشد

21

تابلو حروف برجسته فلز استیل طلائی با نور مخفی یا نور مخفی

حروف برجسته

حروف برجسته چلنیوم و نصب بر روی خود نمای ساختمان

 برجسته چلنیوم با لبه نقره ای

تابلو فوق نمونه برجسته چلنیوم با لبه نقره ای می باشد

چلنیوم با زمینه کامپوزیت

تابلو فوق حروف برجسته چلنیوم با لبه طلائی و دارای استروک سفید می باشد که بر روی کامپوزیت نصب گردیده


حروف برجسته با نور پردازی طیف دار

قیمت تابلو چلنیوم 

یکی از مکرر ترین سوالات در خصوص بر آورد هزینه تابلو حروف برجسته و خصوصا چلنیوم می باشد.به همین دلیل در این بخش در حد توان به تخمین قیمت یک تابلو خواهیم پرداخت.
قیمت این دسته از تابلوها برحسب متر محیط حروف محاسبه می گردد.بطور معمول یک متر طول نوشته (یعنی از ابتدای نوشته تا انتهای نوشته یک متر باشد) از نظر محیطی و بصورت تجربی براي نوشته فارسي نزدیک به 6 الی7 متر محیط (و برای حروف انگلیسی 7 الی 8 متر محیط)  خواهد شد.و هر متر محيط كار معمول چلنيوم حدود 100 هزار تومن فاكتور ميشه بنابراين براي تخمين هزينه بطور تقريبي مي توان گفت :
هر متر نوشته حدود 700 هزار تومن خواهد شد
براي تخمين انواع حروف برجسته ميتوانيد اينجا كليك كنيد در این بخش با پرداخت به تاريخچه تابلوهاي حروف برجسته انواع آنها را نام می بریم و برای داشتن اطلاعات تخصصی تر با کلیک بر روی نام آنها به بخش تخصصی تر مربوطه مراجعه نمائید . اولين نمونه حروف برجسته ، تابلو حروف برجسته فلز مي باشد (كه قابليت انتشار نور را ندارد) بعد از آن برجسته نئون پلاستيك می باشد كه بخاطر مشكلات نورپردازي نامناسب که با نئون انجام می شد و خرابی های زیادی به همراه داشت منسوخ شد و جاي خود را به تابلو حروف برجسته پلاستيك  با  نورپردازی ال اي دي (led) یا (smd) داده و در ادامه تابلو حروف برجسته چلينيوم و در نهايت لترمكس و ساید لایت به بازار تابلوهاي تبليغاتي، راه پيدا كرده .به جز تابلو برجسته فلز كه از لحاظ نور پردازي متفاوت خواهد بود مابقي برجسته ها تنها در تنوع رنگ و سليقه مشتري متفاوت خواهد بود.داشتن تنوع فراوان در اینگونه از تابلوها باعث شده تا نسل جدیدی از حروف برجسته نیز به بازار راه پیدا کند.

در انتها لینک مربوط به تصاویر هر دسته از تابلوهای حروف برجسته را بصورت جداگانه قرار میدهیم تا درصورت تمایل به دیدن نمونه کارهای بیشتر به این صفحات مراجع نمائید.

تصاویرمربوط به تابلوهای حروف برجسته چلنیوم

 تصاویرمربوط به تابلوهای حروف برجسته پلاستیک

تصاویر مربوط به  تابلوهای  حروف  برجسته  فلز  دیگران این مطالب را هم مرور کرده اند

meno1

meno3

rasa3

نوشتن دیدگاه