تابلو های روان یانمایشگرهای دیجیتالی

 تابلوهای روان یا  LEDDISPLAY مدرنترین ، جذابترین و جدیدترین نوع تابلوهای تبلیغاتی در دنیا بحساب می آید که همگام با پیشرفت تکنولوژی پا به عرصه تبلیغات گذاشته است و کاربرد این تابلو ها در سردرب فروشگاه ها ،پمپ بنزین ها ،مغازه ها ،سالن های ورزشی ، فرود گاه ها ، سالن های انتظار بیمارستانها ودر مانگاه ها ودر فضای داخلی نمایشگاه ها یه کار برده می شود . گروه تبلیغاتی رسا گرافیک نیز از این غافله عقب نمانده و در تولید وساخت این نوع تابلوها فعالیت می نماید.
انواع تابلو و نمایشگرهای روان
الف) تک رنگ(قرمز ،سفید، آبی، زرد،سبز، بنفش)
ب) سه رنگ(منسوخ شده)
ج) هفت رنگ(منسوخ شده)
 د)  فول کالر(دارای تنوع های مختلف در کیفیت)

 نکات فنی

این نمونه از تابلوها در کشور ما به طور عمده به دو صورت وارداتی و ساخت ایران عرضه میگردید که به مرور زمان نمونه ایرانی بخاطر کیفیت پائین آن از دور تولید خارج گردید.

برای انتخاب یک تابلو نمایشگر خوب به موارد ذیل توجه شما را جلب می نمایم

1)تراکم LED که اصطلاحا با واحد پیکسل بیان میگردد و منظور فاصله بین دو LED می باشد(این نکته فقط برای تابلو های فول کالر اهمیت دارد چرا که در تمامی تابلوهای تک رنک فاصله بین ال ای دی ها 10 میل هستند که اصطلاحا P10 گفته میشود) 
2)نوع برد بکار برده شده برای مداری که LED ها بر روی آن نصب شده(متالیزه بودن و دارای چاپ سبز بودن از مزایای نمونه های خوب می باشد)
3)دارا بودن ابروئی مرغوب (سایه بان برای LEDها)
4)برد کنترل خوب و کاربردی.
5)طریقه ولتاژ رسانی به LEDها که به دو صورت استاتیک(ولتاژ مستقیم به دو سر LED) و رفرشی (متناوبي بودن ولتاژ بين چند سطر يا ستون) می باشد که خود حالت رفرشی به سه دسته 1/4و 1/8و 1/16 تقسیم میگردد.بدیهی است که هر چه ولتاژ بیشتری به LED ها برسد شدت نور بیشتری خواهیم داشت.بنابراين استايك از رفرش و به ترتيب 1/4 از 1/8 و1/16 شدت نور بيشتري خواهد داشت.
6) میزان شدت نور ال ای دی ها که با واحد mcd اندازه گیری میشود و بیشتر برای تابلو های تمام رنگی اهمیت دارد.
 نکته آخر اینکه یک طراحی خوب برای  متن و انیمیشن تابلو میتواند امتیاز و وجه تمایز بین تابلوهای هم رده به حساب آید 

 مراحل ساخت تابلو روان 

 ساخت و مونتاژ تابلوهای وارداتی نیاز به تخصص خاصی نمی باشد و هر شخصی با کمی تجربه الکترونیک و آشنائی با کامپیوتر می تواند ساخت این نوع تابلوها را تجربه کند .گروه تبليغاتي رسا گرافيك با كمك تصاوير، آموزشي را ارائه داه كه ميتوانيد از اين منبع نيز استفاده نمائيد.

http://www.aparat.com/video/video/embed/videohash/28ZvF/vt/frame

  برای آشنایی و ساخت تابلو روان به سایت زیر نیزمیتوانید مراجعه فرمایید.

http://www.kiasell.com/instruction1.html

دیگر سایتهای مفید:

http://www.sepehrsanat.ir/

www.aratex.ir

 9

تلویزیون شهری

تلویزیونهای LED غول پیکر و یا به عبارتی تلویزیون شهری ال ای دی قابلیت نمایش فیلم و عکس با کلیه فرمت های تصویر اعم از jpg, gif, tiff, mpeg, vob, flv و غیره را دارا می باشند. این مدل از تلویزیون شهری که اصطلاحاً  به تابلوهای " فول کالر " (LED OUTDOOR FULL COLOR DISPLAY  ) معروف هستند با ترکیبی از ال-ای-دی های آبی , سبز و قرمز امکان نمایش بیش از ١٦/٨ میلیون رنگ را فراهم میکنند.

ساختار تلویزیون شهری فول کالر به صورت ماژولار است بدین ترتیب که با در کنار هم قرار گرفتن ماژول ها کابینت ها و با کنار هم گذاشتن کابینت ها نمایشگر تکمیل می گردد.

تفاوت عمده تلویزیون های شهری با یکدیگر – به غیر از کشور و شرکت سازنده ی آنها – در تراکم تصویر آنهاست که اصطلاحا به آن دات پیچ (DOT PITCH) می گویند که در واقع نمایانگر فاصله دو ال ای دی از یکدیگر می باشد. مسلما هرچه این فاصله کمتر باشد تراکم تصویر (resolution) بالاتر باشد تصویر نمایش داده شده با کیفیت تر خواهد بود.  تلویزیون شهری با دات پیچ P31, P25, P20, P18, 16, P14, P12, P10 قابل ارائه می باشند که انتخاب دات پیچ به هدف استفاده از تلویزیون شهری و میزان  هزینه در نظر گرفته شده بستگی دارد.

برخي از اطلاعات فني 

2

3

باتشکر ازشما دوست گرامی امیدواریم مطالب فوق مورد رضایت شما قرار گرفته باشد ،برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با شماره 09131680370 تماس حاصل نمائید

برای رویت نمونه های بیشتر اینجا کلیک کنید

تابلو سازی