تابلو برجسته چلنیوم 

همانند تابلوهای برجسته پلاستیک است ، که شامل يك رويه و يك لبه مي باشد ودر هر دو  نمونه از رویه پلاستک اکرولیک استفاده شده ولی در لبه کاری تابلو چلینیوم بجای پلاستیک از جنسی که شباهت زیادی به آلومینیومی  دارد و از استیل براق تر است استفاده می شود. تابلو برجسته چلنیوم اولين بار  توسط شرکتي به نام چلينيوم توليد و اجرا گرديد و به همين دليل اين محصول در دنيا با نام سازنده آن يعني چلنیوم شناخته ميشود و  مورد استقبال عموم قرار گرفته است. نور پردازی تابلو چلنیوم توسط led  و در رنگهای مختلف انجام میشود که طول عمر مناسبی دارند.

آموزش ساخت تابلو برجسته چلنیوم

1)ابتدا باید طرحی را که قصد برجسته کردن آن را داریم  آماده نمائیم . در بیشتر مواقع طرح مورد نظر متن نوشته یا آرم و لوگو میباشد که توسط طراح و معمولا با نرم افزار کورل دراو(coreldraw) انجام میشود.

2)هر تابلو برجسته یک رویه و یک لبه نیاز دارد. تابلو چلینیوم رویه آن از ورق پلاستیک 3 میل آکرولیک میباشد که به وسیله  دستگاه لیزر یا سی ان سی طرح رویه را (که قبلا توسط طراح در گام اول آماده شده) برش میدهند.

3)برای لبه کاری (چلينيوم هاي موجود در ایران در چند رنگ طلائی و نقره ای و مشكي با عرض 11cmو 9 و7 می باشند )  توسط استادکار این لبه به دور طرح رويه(كه در گام دوم توسط ليزر برش خورده )استفاده میگردد.

4)نور پردازی داخل تابلو چلینیوم توسط led صورت میگیرد و معمولا بر روی ورق( pvc (10 mil نصب میگردد که اصطلاحا زیر سازی گفته میشود .لازم به ذكر است زير سازي نور ال اي دي مدنظر مي باشد نه زير سازي كل تابلو كه همانطور كه گفته خواهد شد زير سازي كل تابلو را با  كامپوزيت يا نماي چوب توصيه ميكنيم.

نکات فنی تابلو چلنیوم

 1) ورق پلاستیک که بعنوان رویه کار میشود باید حتما آکرولیک بوده تا در تابش نور تغییر رنگ و حالت ندهد و پیشنهاد گروه تبلیغاتی رسا گرافیک مارکهای تایوانی چوچن و  ریچانگ و یا مارک معروف به سه خط میباشد.

2)لبه های کار شده بهتر است از کارخانه های معروف تهیه گردد و از به کار بردن لبه های دست ساز خوداری گردد. و پیشنهاد گروه تبلیغاتی رسا گرافیک برای لبه تابلو برجسته  مارکهای آلوباند تایوان و یا آلوراپی اسپانیا می باشد.

3) برای نور پردازی بهتر است از led های smd که به دو صورت نوارژله ای و یا بصورت لقمه ای موجود است استفاد شود. واز led های معمولی که بصورت شاخه های 24 تای میباشد استفاد نگردد.

4)بهترین زمینه برای این دسته از تابلوهای برجسته نماهای کامپوزیت  يا نماي چوب میباشد.

5)بهترین نمونه آدابتور (ترانس 12v)از نوع صنعتی میباشد و تقریبا برای هر 1000 led ،   چهل وپنج (45)وات نیاز دارد(12V,4A)

6)هرگاه علاوه بر نور پردازی داخل برجسته  ،پشت کار را نیز نورپردازی کنند و هنگام نصب ،حروف را بوسیله اسپیس با فاصله چند سانتی نسبت به زمینه قرار دهند، نور پشت کار به زمینه تابیده شده و اصطلاحا نور اندریک گفته میشود ،در این روش پیشنهاد میشود حدالمقدوراز زمینه های روشن استفاده گردد تا نورپردازی به زمینه ،جلوه بیشتری بدهد.

7) برای زیبائی و جذابیت بیشتر میتوان لایه ی رو را از ترکیب دو یا چند رنگ انتخاب نمود که اصطلاحا استروک میگویند و اینکار را را یا با چسباندن برچسبهای استیکر و یا بوسیله چسباندن یک ورق بر رو یا زیر لایه اول انجام میدهند .

باتشکر ازشما دوست گرامی امیدواریم مطالب فوق مورد رضایت شما قرار گرفته باشد ،برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با شماره 09131680370 تماس حاصل نمائید.

 

 برای دیدن نمونه های بیشتر اینجا کلیک کنید

تابلو سازی