تابلو تبلیغاتی برجسته فلز

این نوع تابلو های برجسته نیز شامل یک رویه و یک لبه فلزی و هم جنس  می باشد که بوسیله قلع یا زر جوش و توسط استادکاربهم متصل میشوند.کاربرد آنها بیشتر برای اسم گذاری مکانهائی استفاده میشود که نور پردازی آنها دارای اهمیت کمتر هست ولی سختی و استحکام  آن دارای اهمیت بیشتری میباشد مانند اسامی ساختمانهای مسکونی و کارخانه ها و کارگاه های موجود در شهرک صنعتی.البته لازم به ذکر میدونم  جدیدا برای کارهای کلاسیک حروف برجسته فلز استیل(طلائی و نقره ای) ساخته میشود که دارای نور مخفی یا نور پشت نورپردازی میشوند. 

21

نمونه حروف استیل طلائی با نور مخفی ( نور تابیده از پشت حروف به سطح زمینه را میگویند ) 

مراحل ساخت

1) انتخاب نوع فونت  (رسم الخط) یا آرم که با نرم افزار کرول دراو صورت میگیرد.

2) برش رویه نوشته بوسیله cnc یا لیزر فلزات از روی طرح ویا بوسیله پلات گرفتن طرح و برش بوسیله قیچی دستی

3) آماده سازی لبه های 1 الی 4 سانتی متر و کار کردن لبه ها به دور طرح  رویه برش خورده 

4) پرداختکاری لبه های حروف بوسیله سنباده نرم و بورس سیمی

5) رنگ آمیزی یا استروک دادن و یا آینه کاری کردن(برای فلزگالوانیزه)  در امر آینه کاری معمولا رنگهای نقره ای و طلائی مورد استفاده قرار می گیرد البته در رنگهای دیگر نیز گاها استفاده میشود.

727

در تصاویر بالا آینه کاری برجسته فلز گالوانیزه در دو رنگ طلائی و قرمز ملاحظه میکنید


حروف برجسته استیل با پشت نور هفت رنگ (نور مخفی)


نکات فنی

فلزاتی که برای این امر استفاده میشوند عبارتند از گالوانیزه ، مس ، برنج و استیل و با ضخامت 70 است. مهمترین مطلب در انتخاب نوع فلز به رنگ آن باز میگردد چرا که بجز گالوانیزه که میتوان رنگ آمیزی دلخواه انجام داد استیل را بخاطر نقره ای یا طلائی بودن آن (مات و براق)ومسی و برجی  را بخاطر طلائی بودن آن انتخاب میکنند.قابل ذکر است که رنگ طلائی مس به سرخی میل میکند.

در حروف برجسته گالوانیزه معمولا برای لبه کاری و چسبانده لبه به طرح رو از قلع استفاده میگردد ولی در صورتی که بخواهیم از رنگ کوره ای  استفاده نمائیم حتما باید از زرجوش برای اتصال لبه به رویه حروف استفاد کنیم و در غیر این صورت در کوره لبه از رویه  از هم گسسته میگردد.لازم به ذکر است بدانیم حروف رنگ کورهای شده فقط در مواردی توجیه اقتصادی دارد که مقدار حروف کم نباشد. در ضمن واضح خواهد بود که رنگ کورهای  طول عمر تابلو را زیاد خواهد کرد.

در حروف برجسته گالوانیزه گاها از استروک طلائی یا نقره ای برای زیبائی بیشتر حروف استفاده میگردد. منظور از استروک لایه اضافه ای است که بر روی لایه رویه نصب میگردد.

8

نمونه برجسته استیل با نور مخفی کار شده برای هتل در نطنز

باتشکر ازشما دوست گرامی امیدواریم مطالب فوق مورد رضایت شما قرار گرفته باشد ،برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با شماره 09131680370 تماس حاصل نمائید

برای رویت نمونه های بیشتراینجا کلیک نمائید

تابلو سازی